Logotipas 2

Redakcijai elektroniniu paštu [email protected] arba per žurnalo svetainę pateikiama:
◦ straipsnio elektroninė versija Microsoft Word (.doc, .docx) formatu;
◦ skenuotas dokumentas (PDF formatu), pasirašytas visų autorių, kuriuo autoriai garantuoja, jog straipsnis yra originalus, nepažeidžia kitų asmenų autorinių teisių ir nėra anksčiau skelbtas spaudoje, ir perduoda visas straipsnio autorines teises leidėjui, jeigu straipsnis bus spausdinamas;

Straipsnio tituliniame lape turi būti nurodyti visi straipsnio autoriai. Atskirai lietuvių ir anglų kalbomis nurodomas atsakingas autorius (kontaktinis asmuo), jo kontaktai: įstaiga, įstaigos adresas, miestas, šalis, pašto kodas, el. paštas ir telefonas.

Straipsnio tekstas turi būti atspausdintas vienoje A4 formato popieriaus lapo pusėje 12 raidžių dydžiu, tarp eilučių naudoti viengubus tarpus. Bendroji (su visais priedais) straipsnio apimtis – ne daugiau kaip 20 puslapių, apžvalginio straipsnio – 25 puslapiai, Visuomenės sveikatos pratiktos rubrikos straipsnių apimtis ne didesnė nei 4 puslapiai, metodinės rekomendacijos – ne daugiau kaip 10 puslapių. Puslapiai turi būti numeruoti.

Straipsnio struktūra
straipsnio pavadinimas (iki 150 ženklų, įskaitant tarpus ir skyrybos ženklus);
autorių vardai ir pavardės;
įstaigų, kuriose atliktas darbas, pavadinimai.

Straipsnio teksto skyriai
struktūruota santrauka lietuvių kalba (straipsnio pavadinimas, autoriai, jų įstaigos, tikslas, tyrimo medžiaga ir metodai, tyrimo rezultatai, išvados ir raktažodžiai – iš viso 200–300 žodžių);
1–6 raktažodžiai (paminėti santraukoje);
įvadas, kuris baigiasi darbo tikslo suformulavimu;
tyrimo medžiaga ir metodai;
rezultatai;
rezultatų aptarimas;
išvados arba apibendrinimas;
literatūros sąrašas;
struktūruota santrauka anglų kalba (straipsnio pavadinimas, autoriai, jų įstaigos, tikslas, tyrimo medžiaga ir metodai, rezultatai, išvados ir raktažodžiai – iš viso 200–300 žodžių).

Lentelės, grafikai, brėžiniai, schemos turi turėti atskirą numeraciją ir nuorodas tekste, jie pateikiami straipsnio tekste ar jo pabaigoje. Iliustracijos ir paveikslai turi būti pateikti kompaktiški, ryškūs ir be tuščių neinformatyvių plotų. Grafinės iliustracijos taip pat turi būti pateikiamos Microfoft Word (.doc, .docx) ar Microsoft Excel (.xls, .xlsx), Microsoft PowerPoint (.ppt, .pptx) programų failuose, tekstas iliustracijose – Arial šrifto 9 raidžių dydžiu.

Pirmą kartą tekste minimi sutrumpinimai turi būti paaiškinti. Skaičių trupmeninė dalis skiriama kableliu (pavyzdžiui,  2,15), o santraukoje anglų kalba – tašku (pavyzdžiui, 2.15).

Literatūros šaltiniai sąraše pateikiami kalba, kuria išspausdinti, straipsnyje jie nurodomi laužtiniuose skliaustuose, pradedant citavimą nuo [1]. Literatūros sąrašas pateikiamas remiantis Vankuverio sistema ir vienodais reikalavimais biomedicinos žurnalų rankraščiams („Uniform requirements for manuscripts submitted to biomedical journals“ JAMA. 1997; 277: 927-34). Šaltinio gale turi būti nurodomas cituojamo straipsnio Doi. Siekiant išvengti spausdinimo klaidų ir pasikartojančių nuorodų, rekomenduojame citavimo šaltinių sąrašą parengti, naudojantis bibliografinių nuorodų tvarkymo programomis, pvz., „EndNote”, „ReferenceManager”, „Zotero” ar kt. Kiekvienas straipsnyje cituojamas literatūros šaltinis  turi būti susietas su nuoroda (link) į straipsnį (word dokumente kursoriumi pažymėjus šaltinio numerį, spausti dešinį pelės klavišą, pasirinkti link (saitas) ir į atsidariusio lango laukelį „Adresas“ įkopijuoti straipsnio nuorodą).

Straipsniai, parengti neatsižvelgus į minėtus reikalavimus, nepriimami, rankraščiai negrąžinami.

Dėl papildomos informacijos apie reikalavimus straipsniams teirautis mob.telefonu +370 649 51 350.